Kuzey Kıbrıs’tan Ev Alınır mı?

Kıbrıs adası dünyanın en gözde tatil adalarından biri olarak öne çıkar. Hayalleri süsleyen Kıbrıs, tatil olanaklarının dışında emlak yatırımı olanaklarıyla da tam bir cennet olarak görülebilir. Kuzey Kıbrıs’tan ev alma düşünceniz varsa oldukça avantajlı bir adım atmak üzere olabilirsiniz. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ın gelişmekte olan ekonomisi mükemmel emlak fırsatlarını size sunar.

Bu güzel ve güvenli ada ülkesinde emlak yatırımı olsun ya da yaşayacak daha güzel bir hayat için de olsa ev almak her zaman avantajlıdır. Adanın konumu ve coğrafyasının yanı sıra Türkiye’ye çok yakın olmasıyla da avantaj sağlar. Uçakla 1,5 saat gibi kısa bir sürede Türkiye’den Kıbrıs adasına gidilebilir. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ta yaşam kalitesi de yüksektir. Kültürel olarak çeşitlilik ve renklilik vardır. Kıbrıs satılık daire fiyatları uygun evler de çok lüks ve iyi konumdadır.

Kuzey Kıbrıs’tan ev almak için birçok neden sayılabilir;

  • Kuzey Kıbrıs’ta Ev Fiyatları Daha Uygundur

Kuzey Kıbrıs’ın gelişmekte olan yapısı konut açılımlarına neden olmuştur. Yeni konut projelerinde birbirinden güzel seçenekler oldukça uygun fiyatlarla sunulur. Türkiye’de yanına yaklaşılmayacak fiyatlara sunulan ev modellerini, Kıbrıs’ta çok uygun fiyatla satın almak mümkün olur. Üstelik birçok ödeme kolaylığı, vergi indirimi gibi avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

  • Kıbrıs’ın Harika İklimi

Havası ve suyu tertemiz hatta şifalı olan bir adadır Kıbrıs adası. Turistlerin gözdesi olan adada iklim Akdeniz iklimidir. Ilıman iklim yılın her ayında güneşli günler yaşama olanağı sunar. Kış gibi kış pek olmaz. Sıcaklıklar genel olarak yüksektir. Yılın neredeyse her ayı deniz keyfi yapmak mümkün olur.

  • Yaşam Kalitesi

Kıbrıs’ta Avrupa standartlarında yaşam kalitesi görmek mümkündür. Kıbrıs’ın turistik yapısı nedeniyle adada İngilizce ve Türkçe birlikte konuşulur. Yaşam kalitesi oldukça yüksektir. Günlük hayat stressiz ve refah içinde sürer. Suç oranı yok denecek kadar düşüktür. Güvenli ve keyifli bir hayat sürülebilir.

  • Renkli ve Keyifli Akdeniz Kültürü

Kuzey Kıbrıs kültürel çeşitlilik açısından zengindir. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler, öğrenciler, iş insanları ile dolup taşar. Liman kenti Girne oldukça hareketlidir. Ama çok sakin ve huzurlu yerler de vardır. Kültürel olarak zengin çeşitlilik keyifli yaşam olanakları sunar.

  • Kıbrıs’tan Ev Almak Kolay

Kuzey Kıbrıs’tan ev almak için Kıbrıs’a gitmeye bile gerek kalmayabilir. Evler online olarak incelenebilir. Lokasyonlar kolaylıkla gezilebilir. Tercih edilen konut için anlaşma yapılabilir. Ödeme planıyla kolay ödeme sağlanabilir. Kıbrıs’tan ev almak için Bakanlar Kurulu izni gerekir. Bu izin de suç işlememiş ve konutun uygun olduğu herkese verilir.

  • Oturma İzni Almak

Kıbrıs’tan ev alarak oturma izni almak da mümkündür. Kıbrıs’tan belli bir fiyatta ev satın alan herkes belli şartları yerine getirerek Kıbrıs’tan oturma izni alabilir. Kıbrıs yaşama için de çok avantajlıdır. Kazançlı yatırımlar yapılabilecek genç bir ekonomiye sahiptir. Üstelik çok alanda da çalışan açığı vardır.

Genç Ekonomiyle Kolaylıklar

Gelişmekte olan Kuzey Kıbrıs ekonomisi henüz daha çok gençtir. Bu nedenle de herkes için oldukça avantajlı fırsatlar sunar. Gelişmekte olan ekonomi, emlak yatırımlarını da kolaylaştırır. Uygun fiyatlar, vergi indirimleri ve diğer kolaylıkları sağlar. Kıbrıs’ta ev almak hem çok avantajlı hem de çok kolaydır.

Rocs Homes olarak ev ya da villa alım süreçlerinizde her zaman yanınızda oluruz. Beklenti ve isteklerinize uyacak konutların bulunması, tüm alım süreçlerinin tamamlanmasına kadar yatırım uzmanlarımız ile yakın temasta olursunuz. Beğendiğiniz mülklerin yatırım potansiyellerinden kira potansiyellerine, marka değerlerinden konut değerlerine kadar size detaylı analizler sunarız. Bu şekilde kolayca en doğru kararı vererek bu güzel ve güvenli ada ülkesinde harika bir yaşama adım atarsınız.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Mesaj İletin
💬 İletişime geç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?