Kıbrıs’ın En Güzel Plajları

Akdeniz’in üçüncü büyük adası Kıbrıs’ın mavi bayraklı plajları dünyaca ünlüdür. Çoğu zaman hayallerdeki tatil tanımlarken Kıbrıs plajlarının görselleri kullanılır. Turkuaz rengi deniz ve altın kumsallarla dolu adanın birbirinden güzel plajlarını keşfedebilirsiniz. Kıbrıs tatilinde kumsal, güneş ve deniz keyfi yaşamak için adanın en güzel plajlarını önceden bilmelisiniz. Farklı plajlarda vakit geçirmek Kıbrıs’ın güzelliklerini doyasıya yaşamanızı sağlar. İşte Kıbrıs’ın en gözde plajları;
 • Long Beach Plajı
 • Bedis Beach
 • Acapulco Plajı
 • Alagadi Plajı
 • Altınkum Plajı
 • Denizkızı Plajı
 • Mare Monte Plajı
 • Camelot Beach
 • Escape Beach
 • Diana Beach
 • Kervansaray Halk Plajı
 • Korineum Beach
 • Yeni Boğaziçi Plajı
 • Glapsides Plajı
 • Yedidalga Halk Plajı

Kıbrıs’ta Tüm Plajlar Ücretli mi?

Kıbrıs’ta hem ücretli hem de ücretsiz halk plajları bulunur. Birçok plaj halk plajı olarak ücretsizdir. Bazı plajlara ise giriş ücretli iken bazı plajlarda sadece şezlong ve şemsiye ücretli olabilir. Bazı plajlar da tamamen doğal alanda ve ücretsiz kullanıma açıktır.

Kıbrıs’ta Ne Zaman Denize Girilir?

Neredeyse yılın her ayı Kıbrıs’ta denize girilebilir. Temmuz ve ağustos ayları çok sıcak olabilir. En güzel aylar ise bahar aylarıdır. Ancak kışın bile Kıbrıs’ta denize girenleri görebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Plaja Giderken Neler Almak Gerekir?

Güneş kremi mutlaka yanınızda olmalı. Üzerinize ince bir pareo ya da deniz elbisesi olması da iyi olur. Deniz ayakkabısı giyerseniz daha rahat denize girip çıkabilirsiniz. Şezlong olmayan alanlara gidecekseniz kendi sandalyelerinizi veya örtünüzü de götürebilirsiniz.

Kıbrıs Plajları Kalabalık Olur mu?

Bazı plajlar çok kalabalık bazıları ise çok sakin olur. Kendi modunuza göre plaj seçebilirsiniz.

Plajda Başka Neler Yapılabilir?

Bazı bölgelerde deniz paraşütü yapılabilir. Jet skiye binilebilir. Su oyunlarına katılmak da mümkündür. Plajda partiler de olur. Partilere de katılabilirsiniz. Bazı plajlarda restoranlar da bulunur.

Plajlarda Kamp Yapılır mı?

Evet, Alagadi plajı gibi plajlarda kamp kurmak mümkündür. Ancak bazı bölgelerde market olmaz. Bu açıdan gitmeden önce nelerin olup olmadığını bilerek, hazırlıklı olmak gerekir.

Kıbrıs Plajları Temiz midir?

Kıbrıs plajlarının birçoğu mavi bayrak yani çok iyi durumda plaj unvanına sahiptir. Denizin dibini görebileceğiniz berraklık ve turkuaz renkleri sizi büyüleyebilir.

Kıbrıs’ın Sakin Plajları Hangileridir?

En güzel plajlardan biri olan Glapsides Plajı, sezon dışında sakin plajlardan birisidir. Alagadi Plajı, Altınkum Plajı, Yavuz Çıkartma Plajı ve Yeşilırmak Plajı sakin plajlar arasındadır. Ancak sezonda ve hafta sonu normalden daha kalabalık olma ihtimali vardır.

Kıbrıs’ta Nerede Denize Girilir?

Kıbrıs’ın dört bir yanında denize girilecek yerler bulunur. Karpaz Yarımadası en güzel deniz kıyılarını sunan alanlardan biridir.

Kıbrıs’ta Denize Yakın Nerede Kalınır?

Denize sıfır tatil evleri ve villalar vardır. Konut kiralayarak hem daha rahat hem de daha ekonomik tatil yapabilirsiniz. Denize yakın konut kiralayarak plaj keyfini kolaylaştırabilir ya da araç kiralayıp farklı yerlerdeki güzel plajlara gidebilirsiniz. Deniz turuna çıkarak da farklı koylarda deniz keyfi yapabilirsiniz.
Kuzey Kıbrıs’ın En Güzel Plajları Nerededir?

Kıbrıs eşi benzeri olmayan doğallıkta bir çok kumsala sahiptir. En güzel plajlar ülkenin doğusunda kalan Mağusa – İskele –  Karpaz sahil şeridinde yer almaktadır. Öyle ki bu istikamette neredeyse tüm kıyı incecik kumsallarla kaplıdır.

Kuzey Kıbrıs’ın Yüzülebilecek En İyi Sahilleri Hangileridir?

Kuzey Kıbrıs’ta denize girebileceğiniz en güzel kumsallar ada’nın doğu sahil şeridinde yer alır. Sayarak bitiremeyeceğimiz bu plajların en güzelleri Palm Beach, Glapsides, Long Beach ve Golden Beach’tir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Mesaj İletin
💬 İletişime geç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?