Kıbrıs’ta Golf

İskoçya’dan doğan golf oyunu, kraliyet destekli bir oyun olarak bilinir. İskoçya Kraliçesi Mary tarafından Fransa’ya tanıtılır. Ardından da yavaş yavaş golf sporu tüm dünyayı sarar. İlk uluslararası golf müsabakası 1682’de Edinburgh’ta düzenlenmiştir. 1900’lere gelindiğinde ise ABD’de yüzlerce golf kulübü kurulmuştur.

Günümüzde de dünya genelinde binlerce golf kulübü vardır. Kıbrıs golf sahaları ve kulüpleriyle dünya çapında tanınır. Ünlü iş insanları, iş görüşmelerini bu sahalarda yapar. Golf bir prestij göstergesi olarak iş dünyasında büyük rol oynar. Kıbrıs’taki golf sahaları oldukça etkileyicidir.

Kıbrıs’taki Golf Sahaları

Yeşilyurt Lefke’de yer alan CMC Golf Club ve Girne’de yer alan Korineum Golf & Country Club popüler seçeneklerdir. Ayrıca bazı otellerin özel golf sahaları da vardır. Federasyona bağlı kulüpler şunlardır;

  • Bostancı Bağcıl Golf Kulübü
  • CMC Golf Kulübü
  • Çetinkaya Golf Kulübü
  • Gaziveren Golf Kulübü
  • Kasapoğluları Golf Kulübü

Golf Nasıl Oynanır?

Çimenlerle kaplı oldukça geniş bir alanda oynanan golf, ilginç bir spordur. Oyunun amacı topu ilerleterek deliğe sokmaktır. En az sayıda vuruşla deliğe topu sokmak başarı sağlar. 9 ya da 18 farklı delik bulunur. Vuruş alanları ve mesafeleri değişebilir. Topa vurmak için özel tasarlanan golf sopaları kullanılır.

Masters Turnuvası Nedir?

1934’den beri düzenlenen dünyanın en ünlü golf turnuvasıdır. Jack Nicklaus bu turnuvayı en çok kazanmış oyuncudur. 2021’de şampiyonayı Japon golfçü Hideki Matsuyama kazanmıştır. 2022’de ise ABD’den Scottie Scheffler şampiyon olmuştur.

Kıbrıs’ta Nerede Golf Oynanır?

Kıbrıs’ta federasyona bağlı ya da özel sahalarda golf oynayabilirsiniz. Golf otellerini de keşfedebilirsiniz. Kulüplerde özel hocalarla da çalışabilirsiniz. Golf öğrenmek hem eğlenceli hem de kolaydır.

Golf Sporunun Faydaları Nelerdir?

Eski bir kraliyet deyişine göre bir beyefendi haftada bir gün golf oynarsa 10 yıl daha uzun yaşarmış. Açık havada geniş çimenlikler üzerinde oynanan golf sağlığa oldukça yararlıdır. Üstelik sabır ve konsantrasyon yeteneklerinin de gelişmesini sağlar. Golf, fiziksel olduğu kadar zihinsel bunların yanı sıra ruhsal olarak insana iyi gelen bir spordur.

Kıbrıs’ta Golf Sahaları Ücretli midir?

Golf sahaları ücretlidir. Ancak golf otellerinde her şey dahil konaklamalar olabilir. Golf sahalarında hizmetlere her şey dahil olur.

Kıbrıs’ta Golf Dışında Hangi Sporlar Yapılabilir?

Kıbrıs’ta en çok tercih edilen sporlardan biri yamaç ve deniz paraşütüdür. Su altı dünyasını keşfetmek için dalışlar da çok popülerdir. Bisiklet ve doğa yürüyüşü de Kıbrıs’ta yapılabilecek keyifli etkinlikler arasında yer alır. Rüzgâr sörfü de deneyebileceğiniz eğlenceli spor aktivitelerinden biridir.

Kıbrıs’ta Nerede Kalınır?

Kıbrıs’ta ev kiralamak en iyi seçeneklerden biridir. Otelleri de tercih edebilirsiniz. Denize sıfır villa gibi konutlar da kiralanabilir. Kıbrıs’ın keyfini çıkarmak için araç da kiralayabilirsiniz. Farklı yerlerdeki aktiviteleri yapmak böylece çok daha kolay ve rahat olacaktır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Mesaj İletin
💬 İletişime geç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?