Kıbrıs ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Kıbrıs Türkiye’ye çok yakın bir tatil cenneti olmakla birlikte, birçok fırsat da sunan gelişmekte olan bir ülkedir. Kıbrıs tatil ya da yaşamak için mükemmel olanaklar sunar. Bu açıdan da Kuzey Kıbrıs hakkında merak edilen bazı önemli detaylar vardır. Kıbrıs’a gidecekler ya da Kıbrıs’ta öğrenci olacaklar, çalışacaklar ya da orada yaşam kuracaklar için bu yazımızda soruları yanıtlıyoruz.

  • Kıbrıs’a Pasaport Gerekli mi?

Türk vatandaşları Kıbrıs’a sadece kimlikleriyle girebilir ve 3 ay turist olarak kalabilir. Ancak sadece Türk vatandaşları için pasaport gerekli değildir.

  • Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs’a hızlı ve kolay şekilde gitmek için hava yolu tercih edilebilir. Mersin’den deniz yolu kullanarak Kıbrıs’a feribotla gelmek de mümkündür. Uçakla Kıbrıs’a gitmek bir buçuk saat sürer.

  • Kıbrıs’ta Hayat Pahalı mıdır?

Kıbrıs’ta hayat, normal standartlar sunar. Lüks yaşam daha ekonomik şekilde yaşanabilir. Örneğin, villa kiralamak daha ucuz olabilir. Market fiyatları hemen hemen Türkiye ile aynıdır.

  • Kıbrıs Güvenli midir?

Suç oranı yok denecek kadar düşük olan Kıbrıs, huzurlu ve kaliteli yaşam standartları sunar. Dünya üzerinde en güvenli ülkeler listesinde en süt sıralardadır.

  • Kıbrıs Soğuk Olur mu?

Kıbrıs’ta bildiğiniz anlamda soğuk kışlar yaşanmaz. Dört mevsim güneşli günler yaşanabilir. En soğuk aylar bile ılıman geçer.

  • Kıbrıs’ta Yaşam Nasıldır?

Kıbrıs’ta istediğiniz tarzda yaşam olanakları bulunur. Eğlenceli gece hayatı ya da huzurlu sakin bir yaşam için aradığınız standartları bulabilirsiniz.

  • Kıbrıs’ta Ev Almak Avantajlı mı?

Kıbrıs’ta lüks ve lokasyon olarak da çok iyi lokasyonda olan konutları uygun fiyata satın almak mümkündür. Kıbrıs’ta konut almak oldukça avantajlıdır. Çünkü hem daha uygun fiyat sunar hem de kiraya verilerek kazanç elde edilebilir. Yatırım amaçlı alınan evler, özellikle tatil için de istenen zamanlarda kullanılabilir.

  • Kıbrıs Tatili Nasıl Yapılmalı?

Kıbrıs tatiline bahar aylarında giderseniz daha rahat edersiniz. Tatil için konut kiralamak daha avantajlıdır. Araç kiralamak da her yeri kolay şekilde gezmenizi sağlar. Önceden nerelere gideceğinizi planlayarak daha keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

  • Kıbrıs’ta farklı Aktivite Olarak Ne Yapılabilir?

Su altı dünyasını keşfetmek için dalış yapılabilir. Kıbrıs bu anlamda zengin olanaklar sunar. Golf oynamak da seçenekler arasındadır. Gizli güzellikleri keşfetmek için köyleri gezebilir, yamaç ve deniz paraşütü yaparak çok farklı deneyimler de yaşayabilirsiniz.

  • Kıbrıs’tan Gelirken Ne Alınır?

Hellim yiyince çok sevecek ve yanınıza da almak isteyeceksiniz. Bunun dışında Kıbrıs’ın macunlarını da getirmek isteyebilirsiniz. Kıbrıs’a özgü alkollü içkilerden de almak isteyebilirsiniz. Zeytin ve peynir gibi lezzetlerde çok özgün tatlar yakalarsınız. Yüksek alkollü içeceklerden 1 litre, düşük alkollü içeceklerden 2 litre getirebilirsiniz. Sigara içiyorsanız sigara çeşitlerinden de getirebilirsiniz. Bazı insanlar teknolojik aletler daha ucuz olduğundan bu tür cihazlar da alır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Mesaj İletin
💬 İletişime geç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?