T.C. Vatandaşları Kuzey Kıbrıs’tan Ev Alabilir mi?

Yavru vatan olan adlandırılan Kuzey Kıbrıs, Türkiye’den bağımsız bir ada ülkesidir. Yani T.C. vatandaşları Kuzey Kıbrıs’ta yabancı statüsündedir. Ancak diğer yabancı ülkelere giriş çıkışta kullanılan pasaport Kuzey Kıbrıs’a gelmek isteyen Türk vatandaşlarında aranmaz. T.C. vatandaşı olan herkes nüfus cüzdanı ile kolayca bu güzel ada ülkesini ziyaret ederek kalabilir.

Ancak konut alımı konusunda Türk vatandaşları da diğer yabancılar gibi aynı konumdadır. Yani Kuzey Kıbrıs’tan bir tane mülk alma hakkına sahiptir. Kuzey Kıbrıs’ta konut alarak oturma izni de kazanmak mümkündür. Bu da birçok avantaj sunar.

Türk vatandaşları bu güzel coğrafyada Türkiye’ye göre çok uygun fiyatlarla lüks dairelerden denize sıfır villalara kadar geniş seçeneklerde konut alabilirler. Türkiye’ye göre emlak yatırımı açısından da Kuzey Kıbrıs daha avantajlıdır. Rocs Homes olarak Kuzey Kıbrıs’ta en iyiyi sorunsuz bir şekilde elde etmeniz için her zaman yanınızdayız. Kuzey Kıbrıs satılık villa ya da daire seçim ve alım süreçlerinizde bizden destek alabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’tan Ev Almak Daha Avantajlı

Kuzey Kıbrıs’tan çok kolay ve uygun fiyatla ev alabilirsiniz. Üstelik Kuzey Kıbrıs’tan ev almak çok daha avantajlı olanaklar sunar. Fiyat olarak çok daha uygun fiyatlar sunulurken lokasyon, tasarım, mimari ve donanım açısından da lüks ev seçenekleri değerlendirilebilir. Kazançlı bir yatırım olarak görebileceğiniz Kuzey Kıbrıs konut seçeneklerinde aradığınız her türlü tasarımı da bulabilirsiniz. İster evinizi alıp kiraya vererek kazanç sağlayabilir isterseniz tatillerinizi Kıbrıs’ta yapıp kalan zamanlarda evi kiraya verebilirsiniz. Türkiye’den lüks bir villa almak çok zor olabilirken Kıbrıs’ta çok daha uygun fiyatla villa satın alınabilir. Hayalinizdeki villalar için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’tan Ev Almak Yatırım Sayılır

Kuzey Kıbrıs gelişen ekonomisiyle yatırımcıların da gözdesidir. Kuzey Kıbrıs gelişirken Kuzey Kıbrıs’tan mülk almak yatırım olarak görülebilir. Gelişmekte olan bölgelerden konut alarak kazançlı yatırım yapmak mümkündür. Uygun fiyatlı konut seçenekleriyle kazancınızı kolaylıkla artırabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs turizm cenneti olduğundan konutların kiraya verilmesi de kolaydır. Hem turistlere hem de öğrencilere veya iş insanlarına konut kiraya vermek oldukça kolaydır. Satın alınan konut kısa sürede kendi bedelini amorti edecektir. Türkiye’dekiler için Kuzey Kıbrıs’tan ev almak daha da kazançlıdır. Çünkü tatil için de Kıbrıs gibi harika bir yerde eviniz olmuş olur. Villa, daire, rezidans ya da tatil evi gibi farklı konut seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’tan Ev Alarak Oturma İzni Hakkı Kazanılır Mı?

Kuzey Kıbrıs, konut alan yabancılara oturma izni hakkı verir. Türk vatandaşları da Kuzey Kıbrıs’tan ev alarak oturma izni hakkı kazanabilir. İlk olarak 3 yıllık geçicisi sonrasında da 2 yılda bir oturma izni yenilenmesi şeklinde oturma izni verilir. Kuzey Kıbrıs gelişmekte olan toplumsal yapısını desteklemek için bu tür kolaylıklar sağlar.

Kuzey Kıbrıs’tan Ev Alma Süreci Zor mu?

Kuzey Kıbrıs’tan ev almak çok kolaydır. Bakanlıktan satış izni almak gerekir. Bu tür işlemler sözleşme ile yapılır. Satış sözleşmesi sırasında damga vergisi ödenir. Tapu işlemleri sırasında da KDV, stopaj gibi vergiler ödenir. Genel olarak işlemler kısa sürede tamamlanır. Tapu devir yapıldıktan sonra oturma izni de alınabilir. Sözleşme ve tapu işlemleri çok kolay şekilde halledilebilir. Satış izni için satın alacak kişinin suç işlememiş olması gerekmektedir. Bunun dışında bir şart aranmaz. Rocs Homes olarak ev alım süreçlerinizin her aşamasında yanınızda yer alarak, sorun yaşamadan kolaylıkla hayalinizdeki eve sahip olmanızı sağlarız.

Kuzey Kıbrıs’ta Emlak Vergisi Çok mu?

Kuzey Kıbrıs’ta emlak vergisi m2 üzerinden 1,5 TL şeklindedir. Yani oldukça düşüktür ve ekstra emlak ya da gelir vergisi şeklinde alınmaz. Türkiye’de de ayrı bir vergi vermeye gerek yoktur. Ev alırken çeşitli vergi indirimlerinden ve kolaylıklardan da yararlanabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Mesaj İletin
💬 İletişime geç
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?